2014-12-17 07:30:00

10 pomysłów na noworoczną zabawę

1/11
Kąpiel w Bałtyku pierwszego stycznia zapadnie w pamięci na długo.
fot: Maurice / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)

Co czwarty Polak spędzi Sylwestra przed telewizorem, co piąty w kameralnym gronie znajomych. Tylko 3,5 proc. by świętować Nowy Rok planuje gdzieś wyjechać, tyle samo będzie w tym czasie w pracy.

Aż 17 proc. z nas w połowie grudnia nie miało jeszcze planów - wynika z badań SW Research. Oto kilka propozycji, które mogą pomóc podjąć decyzję nawet w ostatniej chwili.

Nowy Rok nad morzem

Wybierając się do Sopotu odwiedź molo, na którym co roku organizowana jest huczna impreza sylwestrowa. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, tuż obok znajduje się lodowisko, mogące pomieścić 100 osób, które w sylwestrową noc będzie czynne od 22:45 do 00:30.

Jeśli chcesz spędzić Sylwestra w Gdańsku, zabierz ze sobą dzwonek - zgodnie z tradycją, gdy wybije dwunasta, wszędzie będą rozbrzmiewać dzwoneczki. Po raz ósmy zostanie zorganizowany również Sylwestrowy Konkurs Butelkowy, aby wziąć w nim udział należy wrzucać puste butelki do oznakowanych pojemników. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu. Do wygrania będzie miejski rower, odtwarzacz blu-ray 3D, tablet i smartfon.

W Gdańsku nie można zapomnieć o pokazie Gdańskiego Klubu Morsów. W tym roku Kąpiel Noworoczna organizowana jest już po raz 40. Pokaz rozpocznie się o 1 stycznia o 13:00 na plaży w Gdańsku Jelitkowie.

Mikołaj Wiśniewski

Mikołaj Wiśniewski | 17.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie