| 15.02.2016

3 najmodniejsze wiosenne kurtki męskie

Po mroźnej zimie wszyscy wyczekujemy z utęsknieniem pierwszych oznak wiosny, a wraz z nimi możliwości zmiany ciężkiego i ciemnego wierzchniego odzienia na lekkie wiosenne kurtki męskie. Panowie już mogą w sklepach oglądać nowe kolekcje.

Mężczyźni mają mniej swobody w stylizacjach niż kobiety. Jednak panowie, którzy dbają o codzienne stylizacje wiedzą jak urozmaicić swój wizerunek i wyglądać niebanalnie każdego dnia. Kurtki męskie stanowią jedną z ważniejszych modowych decyzji – mają pasować zarówno do marynarki, jak i sportowej bluzy. Oto nasze propozycje.

  1. Ponadczasowy luz, czyli skóra w roli głównej

Jedną z propozycji jest klasyczna i niezmiennie modna skórzana ramoneska. Może przybierać różne fasony, od tych tradycyjnych i eleganckich, przez nieco buntownicze i chłopięce, aż po kurtki retro i vintage. Styl i kolor zależy od indywidualnych gustów, jednak wśród męskich wyborów najczęściej króluje czerń i brąz. Skórzane kurtki męskie można z łatwością dopasować do większości ubrań i z pewnością jest to zakup na lata. Każda kurtka skórzana nada nawet spokojnej stylizacji pazura, co z pewnością zostanie docenione na mieście.

  1. Sportowa elegancja – wełniany smart casual

Dla panów, stawiających na sportowe ubrania, które można połączyć z eleganckim strojem, alternatywą są dopasowane kurtki z wełny. Kluczem do stylu jest stawianie na naturalne tkaniny. Wybierajmy więc kurtki męskie z dużą ilością wełny, co najmniej 40 %. Taka kurtka będzie nam służyć przez lata, poza tym nie zmarzniemy w niej nawet w kapryśną wiosenną pogodę. Wełna ma bowiem naturalne właściwości grzewcze i higroskopijne, co oznacza, że wyciąga wilgoć na zewnątrz.

Kurtki takie najczęściej występują w stonowanych kolorach, na przykład: ciemnych grafitach, granatach, brązach, butelkowej zieleni. Na wiosnę polecamy jednak lżejsze wersje kolorystyczne, jaki jasny beż, miodowy, rudy, czy brąz. Kurtki męskie w takim stylu dobrze sprawdzają się na mieście, ale stanowią również idealną propozycję na wieczorne wyjście czy do pracy.

  1. Nieoficjalnie – puchówki forever

Popularne wśród celebrytów od lat są kurtki pikowane. Wersje wiosenne są cieńsze niż zimowe i lekkie, a wypełnione puchem gęsim. Zasada w wyborze puchówki jest taka sama jak zimą – stawiajmy tylko na wypełnienie puchem gęsim, nie sztucznymi dodatkami, ani nie pierzem itd. Puch gęsi ma właściwości grzewcze i higroskopijne, dlatego też kurtka lekka i cienka będzie dostosowywać się do pogody, a gdy zrobi się zimno będzie grzała lepiej niż nawet niejedna zimowa puchówka, wypełniona czym innym.

 

Największym powodzeniem cieszą się kurtki w wesołych i intensywnych kolorach, takich jak niebieski, czerwony czy zielony, idealne do stylu casual. Ewolucja puchówek wyłania tej wiosny także modele stonowane i pasujące do elegantszych stylizacji. Zaletą tych kurtek jest lekkość, co ułatwia włożenie kurtki do plecaka czy torby. Niektóre sprzedawane są nawet z mikro woreczkami, ułatwiającymi spakowanie.

| 15.02.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie