| 11.01.2016

4 kroki by być fit - czas start!

4 kroki by być fit -  czas start!
[fot: ]

Brakuje Ci energii, w pracy wypijasz litry kawy, a od razu po jej skończeniu wracasz prosto do domu na kolacje/mecz/spanie. I tak codziennie? Co powiesz na sprawdzenie oferty siłowni w twojej okolicy i zakup karnetu na próbę? Ruszaj się – sport to czysta przyjemność, a wydzielane podczas wysiłku endorfiny, dadzą ci „przysłowiowego kopa” na następne dni.

Nie wiesz jak zacząć swoją przygodę ze sportem? Nie bez powodu mówi się, że najgorszy jest pierwszy krok! O to kilka rad które dla Ciebie przygotowaliśmy.

1. Pozytywne nastawianie

Chcesz zmienić coś w swoim życiu, ale brakuje Ci motywacji... warto zaangażować w to swojego kumpla. Wspólne treningi z przyjacielem i wzajemna motywacja, pomogą Ci przezwyciężyć leniwe dni. Razem jest raźniej, zwłaszcza na samym początku przygody na siłowni.

2. Zmień nawyki żywieniowe

Kiedy już zauważysz, że twój styl życia potrzebuje zmiany, zacznij od wykluczenia niezdrowych nawyków żywieniowych. Sprawdź czy w twojej torbie/plecaku nie znajdują się słodkie przekąski. Jeśli tak, zamień je na np. świeże jabłko, baton mussli lub orzechy bogate w proteiny i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Zbilansowana dieta sprawi, że dostarczysz organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Poranne ćwiczenia pobudzą twój metabolizm i może nie będziesz potrzebował już dodatkowej filiżanki kawy na pobudzenie.

3. Wybierz siłownię

Pamiętaj, że siłownia to nie miejsce tortur! Nawet jeśli na początku będziesz o niej tak myślał, to z czasem stanie się dla Ciebie źródłem relaksu i pozytywnej energii. Najlepiej wybierz siłownię blisko miejsca zamieszkania, bądź pracy, dzięki czemu łatwiej Ci będzie się zmobilizować, nawet zimą. Przy wyborze siłowni zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Lokalizację
  • godziny otwarcia
  • rodzaj oferowanych usług
  • rodzaj karnetu/- cena.

 

4. Spakuj torbę sportową

Nie zapomnij o najważniejszych rzeczach. Skrupulatnie przemyśl i zaplanuj, co będzie Ci potrzebne, by czuć się komfortowo. Obowiązkowo w torbie sportowej musi się znaleźć:

  • obuwie sportowe,
  • odzież sportowa,
  • ręcznik,
  • napój izotoniczny
  • drobna przekąska np. baton energetyczny.

 

Wszystkie torby sportowe męskie i damskie powinny być solidne i praktyczne. Podczas wyboru torby zwróć uwagę na materiał oraz organizację kieszonek, które pomogą Ci utrzymać porządek. Torba sportowa męska to świetna inwestycja! Doskonale sprawdzi się podczas wyjścia na trening bądź w trakcie weekendowego wypadu za miasto.

Mamy nadzieję, że choć w części pomogliśmy w tak małym WIELKIM kroku do twojego zdrowego życia. Pamiętaj o tym, że początki nigdy nie są łatwe i zdarzają się chwile zwątpienia, ale gdy je pokonasz będziesz mógł przenosić góry!

Uwierz w siebie i do dzieła!

| 11.01.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie