| 28.11.2016

Artykuły biurowe – postaw na dobrą organizację pracy

Artykuły biurowe – postaw na dobrą organizację pracy
[fot: ]

Pracując w biurze, na każdym kroku się słyszy o wydajności, czasie, terminach. Wszystko musi być gotowe najlepiej na wczoraj, bywają okresy, że nawał zajęć jest naprawdę spory i wówczas nie ma opcji, żeby coś było niedopracowane organizacyjnie, bo mały poślizg z terminem, może mieć naprawdę nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego, poza pozytywnym nastawieniem i dobrą atmosferą, tak istotna jest organizacja, a co za tym idzie odpowiednie wyposażenie miejsca pracy w artykuły biurowe. W większości przypadków są to dobrze znane i powszechnie stosowane przedmioty, jednak ich brak potrafi nieraz zdezorganizować – wydawać by się mogło – wzorowo zaplanowany dzień.

Czym pisać?

Przede wszystkim dobrze jest postarać się o to, aby mieć czym zapisywać wszelkie notatki podręczne, które stanowią sporą działkę codzienności biurowej. Na rynku są dostępne chociażby zestawy długopisów z wymiennym wkładem i nieblaknącym tuszem w różnych kolorach. Gwarantują one napisanie linii równej 150 metrów, zanim się wypiszą. Skoro długopisy, to i ołówki – dla wielu nawet podstawowy przyrząd, jeśli chodzi o robienie odręcznych notatek. Dostępne są zarówno takie automatyczne z opcją wymiany rysika, przy których nie trzeba martwić się o ciągłe ostrzenie, jak i tradycyjne z gumką. Wykorzystać je można rzecz jasna również do tworzenie szkiców, wszystko zależy od charakteru pracy, jaką wykonujesz. Artykuły biurowe to także wodoodporne markery, które będą przydatne w wielu sytuacjach. Świetnie nadają się do oznaczania nierównych powierzchni, a ich tusz jest odporny na działanie czynników środowiskowych oraz ścieranie. Co więcej, sprawdzą się jeżeli posiadamy specjalną tablicę bądź wielki karton, na którym robimy zapiski, czy też ogłoszenia dla całego biura, mające na celu przypomnienie o najważniejszych zadaniach lub notowanie świeżych pomysłów podczas burzy mózgów.

I po czym?

Mając czym pisać, dobrze jest także zatroszczyć się o to, aby było na czym. Wśród artykułów biurowych nie powinno zabraknąć ryzy papieru, nie tylko w celu drukowania dokumentów, ale także dla podręcznych notatek. Nie zawsze mamy możliwość wszystkiego przełożyć bezpośrednio na gotowy pomysł w komputerze. Często pomysły ewoluują, zmieniają się i... przychodzą do głowy w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego dobrze jest wyrobić w sobie odruch posiadania pod ręką kawałka papieru, na którym zapiszemy nasze „złote myśli”. Co więcej, często przychodzą one do głowy gdy jesteśmy poza biurem. Nieraz ma to związek z mobilną pracą, wówczas niezbędnym rozwiązaniem jest posiadanie odpowiedniego notatnika. Idealnym będzie kalendarz książkowy, mamy wtedy pewność, że wszystko jest w jednym miejscu i nie zginie, jak dzieje się to nieraz z luźnymi kartkami. Rzecz jasna wykorzystanie papieru może być o wiele szersze, zależy wszystko od typu pracy biurowej, nieraz wszak trzeba drukować nie tylko gotowe dokumenty, ale próbne projekty, aby móc przyjrzeć się jak wyglądają pod kątem graficznym. Wtedy z pewnością papiernicze zapotrzebowanie wzrośnie.

| 28.11.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie