/ PAP Lifestyle | 24.11.2014

Nowe coupe od Audi. Eleganckie?

Audi prologue - nowe koncepcyjne coupe
[fot: PAP/EPA]

Audi wkracza w nową, stylistyczną erę. Podczas wystawy Los Angeles Auto Show zaprezentowano nowy studyjny pojazd koncepcyjny - Audi prologue.

Dwudrzwiowe coupe, ma eleganckie i płynne kształty, zarysowane jednocześnie w sportowo napięty sposób. Jego forma i linie są jedyne w swoim rodzaju i niosą ze sobą wiele nowych pomysłów.

W przejrzystym i niezakłóconym zbędnymi elementami wnętrzu pojazdu wystrój stapia się z koncepcją wskaźników i obsługi w zupełnie nową, jednolitą jednostkę. Cały przód tablicy rozdzielczej to duży wyświetlacz dotykowy, a obsługa odbywa się częściowo za pośrednictwem wyświetlacza OLED zbudowanego z organicznych diod.

Zobacz jak wglądała prezentacja Audi prologue

Rozwiązania techniczne zastosowane w pojeździe koncepcyjnym to połączenie mocy, komfortu i wydajności. Silnik 4.0 TFSI generuje moc do 445 kW (605 KM) i moment obrotowy 750 Nm. Wyposażone w tę jednostkę napędową Audi prologue przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Dynamiczny układ kierowniczy oddziałujący na cztery koła, ze skrętnymi do pięciu stopni kołami tylnymi sprawia, że to duże coup, jest wyjątkowo zwrotne i stabilne.

/ PAP Lifestyle | 24.11.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie