(DT) | 13.01.2015

Były trener Lecha dyrektorem w Barcelonie

Były trener Lecha dyrektorem w Barcelonie
[fot: Arvedui89/Wikimedia/CC BY 3.0]

Jose Mari Bakero od jutra będzie nowym dyrektorem sportowym w Barcelonie - donosi hiszpański dziennik Marca. Zastąpi na tym stanowisku Andoniego Zubizarretę, który został zwolniony. Bakero był piłkarską gwiazdą Barcelony. W latach 1988-97 rozegrał w barwach katalońskiego klubu 260 spotkań, w których zdobył 72 gole.

Karierę trenera rozpoczął w sierpniu 1999 roku, kiedy poprowadził meksykańską Pueblę FC. W ciągu miesiąca, odniósł jedno zwycięstwo, przez co został zwolniony. W 2005 roku pracował w drugim zespole Malaga CF. Z końcem sezonu rozstał się z zespołem, udało mu się jednak utrzymać drużynę w lidze.

W sierpniu został dyrektorem sportowym Realu Sociedad, jednak jeszcze w trakcie tego samego sezonu został trenerem pierwszego zespołu i poprowadził go w 17 spotkaniach, ponosząc 9 porażek oraz trzy zwycięstwa. W październiku 2007 wraz z Ronaldem Koemanem trafił do Valencii CF, gdzie został asystentem Holendra, po czym został zwolniony z uwagi na słabe wyniki zespołu.

Od listopada 2009 do września 2010 roku Hiszpan był trenerem Polonii Warszawa. Później został trenerem Lecha Poznań. Tam pracował do lutego 2012 roku. Po wyjeździe z Polski Bakero trafił do peruwiańskiego Juan Aurich, skąd został zwolniony po siedmiu meczach bez zwycięstwa.

(DT) | 13.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie