/ PAP Lifestyle | 14.11.2014

Rekordowe zyski klubu Romana Abramowicza

Chelsea Londyn odnosi w ostatnim czasie sukcesy nie tylko sportowe, ale i finansowe. Klub poinformował, że ubiegły rok był rekordowy pod względem zysków, które wyniosły 18,4 mln funtów.

To najwyższa kwota uzyskana pod władzą właściciela Romana Abramowicza, który klub kupił w 2002 roku. Rosjanin jest drugi na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii - jego majątek szacowany jest na ponad 7,5 mld funtów. Również obroty Chelsea były rekordowe - 319,8 mln funtów.

Klub jest również na plusie pod względem wydatków i zakupów zawodników - ze sprzedaży uzyskał 87 mln (m. in. Hiszpana Juana Maty do Manchesteru i Brazylijczyka Davida Luiza do Paris St. Germain), a na pozyskanie piłkarzy wydał 60 mln funtów.

Piłkarze The Blues od początki obecnego sezonu pozostają bez porażki wliczając wszystkie rozgrywki, czyli w 17 spotkaniach, co jest rekordem klubu.

Zarządzający Chelsea przyznali, że zwiększanie zysków będzie w przyszłości trudne jeśli klub nie przeprowadzi się ze Stamford Bridge na większy stadion. Obecny obiekt, na którym piłkarze słynnego portugalskiego szkoleniowca Jose Mourinho rozgrywają mecze może bowiem pomieścić tylko 41 tys. 841 widzów. To znacznie mniej niż możliwości np. Arsenalu Londyn występującego na Emirates Stadium. Jego trybuny mają 60 tysięcy miejsc.

/ PAP Lifestyle | 14.11.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie