/ PAP Lifestyle | 24.11.2014

Ten samochód nie zdał testu zderzeniowego!

Datsun Go i Maruti Suzuki Swift nie zaliczyły testów zderzeniowych!
[fot: PAP/EPA]

Datsun Go i Maruti Suzuki Swift nie otrzymały żadnej gwiazdki w testach bezpieczeństwa Bharat NCAP. Ta organizacja, odpowiednik Euro NCAP, przeprowadza testy zderzeniowe aut przeznaczonych na rynek indyjski.

Niedawno zadebiutowały tam modele Datsun Go i Maruti Suzuki Swift. Poddana testom struktura Datsuna Go nie wytrzymała uderzenia w odkształcalną przeszkodę przy prędkości 64 km/h, a ponieważ auto nie zostało wyposażone w poduszki powietrzne, głowa manekina siedzącego na miejscu kierowcy uderzyła wprost w kierownicę.

David Ward, sekretarz generalny Global NCAP przyznał, że w tym przypadku nawet zastosowanie poduszki powietrznej nie przyniosłoby żadnej poprawy. Karoseria modelu Go jest po prostu za słaba.

Zobacz nagrania z testów

Maruti Suzuki Swift wypadło w teście nieco lepiej, głównie za sprawą wzmocnionego przedziału pasażerskiego, który nie uległ tak dużej deformacji, jak w Datsunie. Niewielkie Maruti również jest oferowane bez poduszek powietrznych, przy czym można je dokupić opcjonalnie, do czego gorąco zachęcają przedstawiciele NCAP.

/ PAP Lifestyle | 24.11.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie