| 29.09.2016

Do czego w XXI wieku jeszcze potrzebny ci telewizor?

Do czego w XXI wieku jeszcze potrzebny ci telewizor?
[fot: ]
Uważasz, że telewizja kłamie, a sam telewizor jest przestarzałym sprzętem, który przydaje się tylko, gdy polska reprezentacja w piłce nożnej wygrywa w 1/8 finału mistrzostw Europy? Niesłusznie! Dziś odbiorniki telewizyjne w niczym nie przypominają wielkich, ważących kilkadziesiąt kilogramów pudeł, które zwykły niegdyś zajmować honorowe miejsca w salonach i pokojach dziennych. Telewizor możesz wykorzystać do kilku innych czynności, niż samo oglądanie programów nadawanych w ogólnodostępnej telewizji.

Jeśli nie należysz do osób, które obecność telewizora w domu uważają za coś oczywistego, możesz pozytywnie zaskoczyć się ilością dodatkowych funkcji, które obecnie mają te urządzenia RTV. Telewizory, na przykład modele LG lub telewizor Samsung Full HD, oprócz doskonałej jakości obrazu mają także funkcję Smart Home, dzięki której odbiornik możesz zamienić w centrum dowodzenia całym domem.

Modele z funkcją Smart TV będą świetnym, możliwym do spersonalizowania centrum rozrywki. Wreszcie, telewizor może posłużyć graczowi jako dodatkowy bądź główny monitor i sprawić tym samym, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Jakie jeszcze funkcje kryją w sobie dostępne dziś na rynku telewizory?

Poranek w rytmie smart

Za pomocą odpowiedniej aplikacji telewizor możesz połączyć ze swoim smartfonem. Ten z kolei wyśle do odbiornika sygnał twojego porannego budzika, włączając ekran i prezentując wszelkie niezbędne informacje na temat zbliżającego się dnia, na przykład harmonogram spotkań i zadań oraz prognozę pogody. Taką możliwość mają modele z funkcją Smart TV, na przykład telewizor Samsung Full HD bądź wybrane modele Panasonic, Sony lub Philips.

Filmy? Tak, nie tylko z telewizji

Odbiornik niekoniecznie służy tylko do oglądania programów nadawanych przez stacje telewizyjne. Bardzo ciekawą funkcjonalnością dostępnych dziś odbiorników jest możliwość sparowania ich ze smartfonem, a następnie oglądanie nagranych za pomocą telefonu filmów czy zdjęć. W łatwy sposób do telewizora podłączysz także na przykład tablet. Dzięki temu na swoim ekranie możesz wyświetlać niemal dowolne treści, parując telewizor z komputerem, telefonem bądź innym urządzeniem.

Inteligentny pilot dla serialomaniaków

A co, jeśli tak naprawdę lubisz filmy i seriale, ale nie odpowiada ci seans przerywany reklamami? Telewizor nadal może okazać się całkiem przydatnym sprzętem. Dzięki opcji smart pilot, dostępnej na przykład w takich urządzeniach, jak telewizor Samsung Full HD, możesz sterować wszystkimi swoimi urządzeniami za pomocą jednego pilota. Maraton filmowy lub serialowy stanie się o wiele przyjemniejszy! Nowoczesne telewizory z dostępem do panelu Smart Hub bardzo ułatwiają oglądanie treści udostępnianych na platformach takich, jak Netflix czy You Tube.

| 29.09.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie