| 1.12.2015

Elegancki mężczyzna – jakie nosi kurtki zimowe męskie?

Elegancki mężczyzna – jakie nosi kurtki zimowe męskie?
[fot: ]

Kurtki zimowe nastręczają wielu problemów. To dlatego, że często źle dobrane wyglądają na nas źle, pogrubiają itd. Nie jest to więc kwestia kurtek tylko umiejętnego wyboru odpowiedniego modelu, fasonu i... rozmiaru!

Poznaj swój rozmiar

  • Wielu mężczyzn, którzy kiepsko wyglądają w zimowych okryciach popełnia podstawowy błąd – nie zna swojego rozmiaru. Dlatego podstawową zasadą w wyborze kurtki powinna być znajomość własnego rozmiaru.
  • Panowie kupują kurtki zimowe męskie większe niż powinni, bo trzymają się zasady, że gdy będzie bardzo zimno, to włożą pod nią jeszcze dwa swetry i trzy bluzy... A to błąd!
  • Dobrze skrojone i dopasowane kurtki zimowe męskie powinny dawać możliwość włożenia pod siebie swetra, jednocześnie nie tracąc na fasonie, podkreślając męską sylwetkę, nie tworząc sztucznych brzuszków itp.
  • Nie kupujmy więc za dużych rozmiarów, tylko te akurat. Wtedy będziemy wyglądać elegancko.

Gruba nie znaczy ciepła

Inną zasadą, o której powinien pamiętać każdy mężczyzna, by prezentować się elegancko, to nie kupować grubych i ciężkich okryć. Zanim coś kupić przeczytaj, z czego składa się kurtka, jakich materiałów użyto do ocieplenia itd. Szybko wtedy będziesz wiedział, czy interesujące cię kurtki zimowe męskie są w istocie ciepłe. Niektóre bowiem wielkie i grube kurty są uszyte ze sztucznych materiałów, które wcale nie mają właściwości termoregulacyjnych. W takich kurtkach nie tylko się pocimy, nosimy wiele kilogramów, to jeszcze marzniemy, a gdy spocone ciało owieje wiatr (przez brak wiatroszczelności) dodatkowo możemy być chorzy.

Wybieraj naturalne ocieplenie – na przykład pióra gęsie lub dobrej jakości ocieplenie firm, które są w stanie wskazać w parametrach, przed jakimi warunkami atmosferycznymi kurtka cię ochroni. Czasem lekka i dosyć cienka kurtka wykonana z wełny, ocieplona puchem gęsim itp. może się sprawdzić nawet w najcięższe mrozy.

Dobieraj z klasą...

Wybieraj kurtki zimowe męskie takie, które będą się nadawały na co dzień, lecz także dobrze będą wyglądać, gdy zechcesz założyć garnitur. Obecnie jest wiele takich modeli, które idealnie wpisują się w stylizacje od tych sportowych w połączeniu z dresami, do eleganckich ze spodniami w kant.

Najmodniejsze są oczywiście kurtki puchowe, ale o nie pękatym kroku, lecz dopasowanym do sylwetki. Hitem są wcale nie poziome przeszycia, a w romb, niczym z angielskich magazynów mody. Oczywiście możemy wybrać kurtkę z kapturem, lecz modniejsze są obecnie te ze stójką. Można do nich założyć modny męski szal. Głowę chronić natomiast może ciekawa wełniana czapka.

Wybierajmy kolory stonowane, z łączeniami ze skórą, na przykład granat lub beż ze skórzanymi wstawkami to obecny najgorętszy trend, jeżeli chodzi o męskie kurtki zimowe.

| 1.12.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie