/ PAP Lifestyle | 29.10.2014

Dzięki niemu osiągniesz przewagę w biznesie

Hipokamp - sprawcą najlepszych pomysłów
[fot: prodakszyn/iStockphoto]

Z relaksu płyną same korzyści. - To, że świetne pomysły przychodzą nam do głowy w momencie największego rozluźnienia ma swoje fizjologiczne podłoże i uzasadnienie - zapewnia Iwona Kowalewski. To uzasadnienie nazywa się hipokamp. To on zapewni ci sukces zawodowy i kreatywność w biznesie.

- W stanie relaksu półkule mózgowe pracują synchronicznie. Aktywizują przez to taką strukturę, która jest między tymi półkulami. To właśnie nazywa się hipokamp - mówi Kowalewski.

Na czym dokładnie polega działanie hipokampu? - Hipokamp jest odpowiedzialny za zapamiętywanie i uczenie się. Ponieważ przez hipokamp przechodzi wiele impulsów nerwowych między półkulami mózgu, to on jakby syntetyzuje całą naszą wiedzę.

- Jeżeli zostawiamy sobie coś, żeby przemyśleć to bez udziału naszej świadomości - mówimy żeby w głowie nam się poukładało - to hipokamp bardzo aktywnie w tym uczestniczy. Najaktywniejszy jest właśnie w stanie relaksu. Czyli to, że świetne pomysły przychodzą nam do głowy w momencie największego rozluźnienia ma swoje fizjologiczne podłoże i uzasadnienie
- tłumaczy ekspert.

Często brakuje nam czasu w ciągu dnia na odpowiedni odpoczynek - po obowiązkach zawodowych nastaje kolej na obowiązki domowe. Zapominamy przy tym, jak ogromny wpływ na nasz organizm ma chwila błogiego odpoczynku.

- Warto uświadomić sobie, że osiąganie odprężenia pozytywnie wpływa na sprawniejszą pracę naszego umysłu. Dzięki niemu będziemy lepiej zapamiętywać, lepiej kojarzyć fakty, lepsze decyzje będziemy podejmować, a pomysły same będą wpadać nam do głowy. Wszystko to dzięki pozwoleniu sobie na odrobinę relaksu - kwituje Kowalewski.

/ PAP Lifestyle | 29.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie