/ PAP Lifestyle | 14.11.2014

Mr. Vintage radzi jak dbać o skórzane rękawiczki

Pielęgnacja odzieży i dodatków jest jednym z zagadnień, jakie Mr. Vintage, znany bloger modowy, omawia w swoim poradniku Rzeczowo o modzie męskiej. Podpowiada m.in., że przy czyszczeniu skórzanych rękawiczek możemy zrobić użytek ze starej gazety.

- "Rzeczowo o modzie męskiej" to przede wszystkim bardzo dużo praktycznych porad i ciekawostek podanych w prosty i przejrzysty sposób. Nie chciałem stworzyć książki opartej na suchej i nudnej teorii, lecz użyteczny dla każdego mężczyzny poradnik, skonstruowany tak, by w ciągu kilkunastu sekund znaleźć odpowiedź na większość podstawowych zagadnień dotyczących mody męskiej. Nie jest to sama teoria, która dla większości mężczyzn byłaby po prostu nudna. Ponadto książka zawiera dużo zdjęć i ilustracji, które ułatwiają przyswajanie informacji - powiedział Michał Kędziora, czyli Mr. Vintage, gdy jego poradnik trafiał do księgarń.

Oto jedna ze wskazówek, jakimi się dzieli, która przyda się w sezonie jesienno-zimowym. Dotyczy czyszczenia skórzanych rękawiczek.

Dłonie każdego człowieka wydzielają pot, który w okresie zimowym jest częściowo wchłaniany przez podszewkę rękawiczek. Co kilka sezonów należy ją wyprać. Można oddać rękawiczki do profesjonalnego czyszczenia albo zrobić to samodzielnie, wywijając je na lewą stronę i delikatnie zamaczając w wodzie z płynem do prania ręcznego. Gdy podszewka będzie już czysta, mokre rękawiczki należy wywinąć na prawą stronę i włożyć w celu uformowania. Następnie do środka powinno się włożyć odpowiednio uformowaną gazetę i zostawić na kilkadziesiąt godzin w temperaturze pokojowej, aby wyschły. Zewnętrzną stronę skórzanych rękawiczek należy pielęgnować przy użyciu kremów do skór - pisze w swojej bestsellerowej książce.

/ PAP Lifestyle | 14.11.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie