/ PAP Lifestyle | 20.10.2014

Jak pielęgnować brodę? Strzyżenie i rozczesywanie niezbędne!

Jak pielęgnować brodę? Strzyżenie i rozczesywanie niezbędne!
[fot: Rex Features/EAST NEWS;Splash News/EAST NEWS; Getty Images/AFP/EAST NEWS; Press Association Images/EAST NEWS]

Bujny zarost stał się w ostatnim czasie bezsprzecznie nowym atrybutem męskości. I choć zarost może być niedbały, panowie nie mogą zapominać o codziennej pielęgnacji skóry.

Utrzymanie brody w nienagannym stanie, jak również sama pielęgnacja, skóry, to dla wielu mężczyzn nie lada wyzwanie.

Specjaliści radzą, aby panowie golili się po prysznicu, nie przed. Dzięki działaniu gorącej wody pory na skórze rozszerzą się, a włoski staną się miększe, co ułatwia golenia i może nieco zniwelować podrażnienia.

Warto również odświeżyć dawne akcesoria do golenia, przede wszystkim pędzel. Nakładając pianki do golenia z jego pomocą delikatnie masujemy skórę. Co więcej, pędzel do golenia pozwala wyprostować włoski co ułatwia golenie. Zaleca się również wykonanie peelingu raz w tygodniu. Taki zabieg, wykonany na dzień przed goleniem, usuwa martwy naskórek.

Dumni posiadacze brody, również powinni pamiętać o pielęgnacji. Po pierwsze strzyżenie brody, które powinno odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Na tym jednak nie kończy się jej pielęgnacja, panowie powinni myć brodę tak często jak włosy. Na koniec codzienne rozczesywanie brody za pomocą keratynowego (nigdy plastikowego) grzebienia.

/ PAP Lifestyle | 20.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie