(red. DT), PAP Life | 18.12.2014

James Bond będzie pił polską wódkę

James Bond będzie pił polską wódkę
[fot: kadr z filmu Skyfall]

Agent 007 w najnowszym filmie napije się wódki zbożowej Belvedere. Zdjęcia będą kręcone m.in. w Rzymie, Maroku, Meksyku, austriackich Alpach i oczywiście w Londynie. Światowa premiera planowana jest na drugą połowę października 2015 r.

O ile w książkowym oryginale James Bond nie rozstawał się z alkoholem i papierosami, o tyle w ekranizacjach zrezygnował z palenia pozostając wiernym mieszance wódki z martini. Wypowiedź "wstrząśnięte nie zmieszane" przeszła do historii kina.

Producent obrazu, firma Sony Pictures Entertainment, przedstawiła jedynie ogólny zarys akcji. Bond otrzyma tajemniczą wiadomość, która sprawi, że ruszy w pościg za złowrogą organizacją, a M będzie musiał staczać polityczne boje, by utrzymać tajne służby przy życiu - podano w oświadczeniu.

Część obsady będzie widzom znana z poprzedniego filmu, Skyfall - Daniel Craig po raz czwarty wystąpi jako agent Jej Królewskiej Mości James Bond, Ralph Fiennes będzie kontynuował swe obowiązki jako M (po filmowej śmierci swojej poprzedniczki, granej przez Judy Dench), Naomi Harris pozostanie odpowiedzialną za sprawy finansowe panną Moneypenny, a Ben Whishaw - kwatermistrzem Q.

Wybór nowych członków aktorskiej obsady pojawi się austriacki aktor Christoph Waltz ("Bękarty wojny"), typowany do roli czarnego charakteru, znany z serialu Sherlock Brytyjczyk Andrew Scott będzie przedstawicielem brytyjskiego rządu, a Monica Bellucci i Francuzka Lea Seydoux, znana np. z Życia Adeli, zagrają kobiety Bonda. W filmie wystąpi też Dave Bautista, zawodnik sztuk walki oraz aktor, znany m.in. z hitu Strażnicy galaktyki.

Media już teraz zastanawiają się, ile zarobi nowy film. Poprzedni Skyfall wysoko ustawił finansową poprzeczkę, zarabiając ponad miliard dolarów, czyli najwięcej ze wszystkich bondowskich ekranizacji.

(red. DT), PAP Life | 18.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie