/ PAP Lifestyle | 14.01.2015

Krzysztof Cugowski dostał emeryturę w wysokości... 560 złotych

Krzysztof Cugowski dostał emeryturę w wysokości... 560 złotych
[fot: Marek Barczyński / SE / EAST NEWS]

Ryszard Poznakowski, twórca takich przebojów jak Mały książę, czy Trzynastego swoją emeryturę określa, jako mocno dekoracyjną. Dlaczego aktorzy, czy piosenkarze, którzy występowali na estradzie i planie filmowym i nie mogli narzekać na zarobki, maja teraz tak niskie emerytury?

W większości przypadków odpowiedź jest prosta: ich składki emerytalne odprowadzane były nieregularnie. Artyści nie mieli etatów, a jeżeli już, to byli zatrudniani z niskimi pensjami, które rekompensowały inaczej opodatkowane honoraria.

Stąd Krzysztof Cugowski otrzymuje 560 zł emerytury. Z kolei Maryla Rodowicz wyznała, że jej emerytura wynosi zaledwie 1000 złotych. Ryszard Poznakowski, kompozytor, były muzyk Trubadurów i Czerwono Czarnych, ogłosił, że przeszedł na emeryturę, która określił jako dekoracyjną. - Chodzi tylko o możliwość korzystania z opieki lekarskiej - wyjaśnia były Trubadur.

- Zarabiali duże pieniądze, bawili się, pili a teraz narzekają. Powinni sobie odłożyć, ale niestety oni płacili małe składki do ZUS. Takie życie - komentuje internauta o nicku pietia.

Inny dodaje: Zawsze mogą liczyć na "Szlachetną paczkę" - makaron, mąka, cukier i takie tam...

No cóż, tak źle chyba nie jest. Autorzy piosenek otrzymują przecież tantiemy, aktorzy - przy okazji powtórek seriali, czy filmów - również.

Zresztą, jak dowodzą najnowsze badania, emerytura ma szkodliwy wpływ na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wreszcie - czy prawdziwy rockowiec może przejść na emeryturę? - Mowy nie ma! - oburza się Poznakowski. I zapewnia, że będzie grał dalej.

/ PAP Lifestyle | 14.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie