/ PAP Lifestyle | 31.12.2014

Kultowy krakowski klub Rotunda skończył 40 lat

Kultowy krakowski klub Rotunda skończył 40 lat
[fot: Piotr Gajek/AGENCJA SE/East News]

Rotunda, kultowy krakowski klub studencki, skończył w grudniu 40 lat. To tutaj rozpoczynały swoją karierę największe gwiazdy muzyki, między innymi Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko.

Klub, który funkcjonuje pod nazwą Centrum Kultury Rotunda, od 1974 r. mieści się niedaleko Błoń i Biblioteki Jagiellońskiej, w tym samym budynku, co Żaczek - słynny akademik Uniwersytetu Jagiellońskiego. I choć najczęstszymi gośćmi klubu bywają żacy, to jego oferta jest skierowana do wszystkich zainteresowanych kulturą i dobrą zabawą.

Koncerty, spektakle, kabarety, projekcje filmowe, wystawy, ale też szalone imprezy okolicznościowe, np. coroczne huczne Sylwestry - to tylko niektóre z atrakcji, które przyciągają.

Centrum Rotunda wyróżnia, spośród innych prężnych ośrodków kultury studenckiej, wszechstronność opartych na planie koła sal, jak i niezwykła atmosfera, płynąca nie tylko z zaangażowania czy profesjonalnego działania, ale i z radości tworzenia.

Rotunda organizuje lub współorganizuje tak znane, cykliczne festiwale jak m.in. Przegląd Kapel Studenckich PKS, Jazz Juniors - Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów, Przegląd Kabaretów PAKA, Międzynarodowy Festiwal Krakowskie Reminiscencje Teatralne, Classic Film Festival, przegląd Śpiewać każdy może, festiwal piosenki żeglarskiej Shanties. Rotunda jest także miejscem międzynarodowego festiwalu Etiuda & Anima i spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Z kolei w zimowe weekendy działa tutaj... giełda narciarska.

Dziś częstymi gośćmi klubu są takie grupy i wykonawcy jak m.in. Kasia Kowalska, Myslovitz, Michał Bajor, Hey, Pidżama Porno, IRA, T.Love, Oddział Zamknięty, Voo Voo czy Raz Dwa Trzy.

/ PAP Lifestyle | 31.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie