/ PAP Lifestyle | 13.10.2014

Lubisz piwo? To miejsce jest dla ciebie!

Lubisz piwo? To miejsce jest dla ciebie!
[fot: Quinn Dombrowski/Flickr/CC 2.0]

20 rodzajów piwa z lokalnych browarów z całej Polski można spróbować w niedawno otwartym pubie Tap House Pracownia Piwa i Przyjaciele w Krakowie. Serwują tam m.in. tradycyjne polskie piwo grodziskie. W knajpie odbywać się będą degustacje, warsztaty z piwowarstwa domowego oraz dyskusje dotyczące złocistego trunku.

Aldona Sienkiewicz z Pracowni Piwa tłumaczy, że zarówno browar, jak i pub powstały z pasji do złocistego trunku. - Kilka lat temu pojawiły się browary rzemieślnicze, lokalne i wszystkim otworzyły się oczy, że może być coś więcej, że nie jesteśmy skazani tylko na lagery i pilsy serwowane nam przez wielkich producentów - mówi.

Pub powstał przy ul. św. Jana w nieprzypadkowym lokalizacji - w lokalu tym w XVI wieku znajdowała się jedna z pierwszych warzelni piwa w Polsce. Na parterze znajduje się bar z 20 kranami, z których leją się piwa warzone w Pracowni Piwa i najlepszych browarach regionalnych w naszym kraju.

- Zwracamy uwagę, na jakość piwa i sposób serwowania. Bardzo duże znaczenie ma temperatura, w jakiej jest podawany trunek i szkło, które pozwala wydobyć wszystkie aromaty danego rodzaju piwa - tłumaczy Aldona Sienkiewicz.

- Chcemy podkreślać, że piwo jest alkoholem, który może się pojawiać w restauracjach i na salonach, że jest alkoholem, który można równie skutecznie łączyć z potrawami, aby nawzajem podkreślały swój smak - ocenia przedstawicielka browaru.

/ PAP Lifestyle | 13.10.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie