/ PAP Lifestyle | 10.12.2014

Martwe pole dla kierowcy? To przeszłość

Martwe pole dla kierowcy? To przeszłość
[fot: PAP/EPA]

System SBSA, informuje o niebezpieczeństwie, którego kierowcy nie są w stanie dostrzec. Podczas zmiany pasa ruchu, wyprzedzania lub pokonywania zakrętu inne auta mogą zniknąć w niewidocznym polu.

Elektroniczny system SBSA poprawia już bezpieczeństwo w modelach Opla ADAM, Corsa, Astra, Cascada i Zafira Tourer dzięki czterem czujnikom skanującym ruch z boku pojazdu. W Insignii wykorzystano technologię radarową, która umożliwia skanowanie szerokiego obszaru wokół pojazdu.

Jeśli czujniki elektroniczne wykryją obiekt na kursie kolizyjnym, na odpowiednim zewnętrznym lusterku bocznym zapali się żółta dioda ostrzegawcza. Intensywność światła emitowanego przez diodę LED jest bardzo duża, dzięki czemu sygnał jest widoczny nawet przy silnym świetle słonecznym.

System ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu działa przy prędkości od 10 km/h do 140 km/h i jest dostępny, jako opcja we wszystkich wymienionych wyżej modelach.

W przeprowadzonej niedawno ankiecie kierowcy wyrażali się o systemie ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu w samych superlatywach. 97,2 proc. nigdy nie wyłącza tego systemu, 87 proc. wysoko ocenia jego funkcjonalność.

/ PAP Lifestyle | 10.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie