/ PAP Lifestyle | 12.08.2014

Mężczyźni chcą robić karierę na modowym wybiegu

Mężczyźni chcą robić karierę na modowym wybiegu
[fot: PAP/EPA]

- Coraz więcej mężczyzn chce zrobić karierę w modelingu - zauważa Katarzyna Sokołowska. Zdaniem jurorki programu Top Model oczekiwania w stosunku do mężczyzn są tak samo wysokie jak w przypadku początkujących modelek.

W najnowszej edycji programu Top model szansę na wielką karierę w świecie mody będą miały nie tylko dziewczyny. W tej edycji na castingi zaproszono również aspirujących modeli.

- Sądzę, że droga mężczyzn do kariery w modelingu jest tak samo trudna jak droga, którą muszą przejść dziewczyny. Konkurencja jest ogromna, tym bardziej, że coraz więcej mężczyzn dostrzega atrakcyjność tego zawodu. Panowie chcą być profesjonalnymi modelami - przyznaje Katarzyna Sokołowska.

Ładna twarz i atletyczne ciało, to nie wszystko, zapewnia Sokołowska. Często na swoje pięć minut sławy mogą liczyć mężczyźni charakterystyczni. Jednak to, co decyduje o sukcesie, to nie tatuaże czy nieoczywista uroda, a osobowość.

- Moda szuka osobowości i to jest niezaprzeczalny fakt. Oczywiście modele są po to, żeby modę prezentować i czasem się od nich wymaga swego rodzaju bierności i nieepatowania swoją osobowością, ale w gruncie rzeczy szuka się typów charakterystycznych. Pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn jest na świecie bardzo dużo, ale tych, którzy zapadają w pamięć, którzy przykuwają uwagę jest niewiele. Co doskonale widać również na wybiegu - dodaje Sokołowska.

/ PAP Lifestyle | 12.08.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie