/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Mieszkańcy Gorzyc zagrali w... filmie

Mieszkańcy podkarpackiej gminy Gorzyce zagrali w... najnowszym filmie Borysa Lankosza Ziarno prawdy.. I choć większość z nich wciela się w postaci z tłumu, to jedna z młodych gorzyczanek, Renata Trybuła, wystąpiła, jako dublerka samej Magdaleny Walach!

Jak sama wspomina - reżyser filmu potrzebował kogoś, kto zastąpi Magdę Walach, grającą prokurator Barbarę Sobieraj, podczas zdjęć w lesie. - Oczywiście zgodziłam się. Zostałam specjalnie ucharakteryzowana, by jak najpełniej przypominać bohaterkę. Do odegrania miałam scenę, kiedy Barbara Sobieraj samochodem przemierza las - opowiadała Renata.

Śmiała się też, że na szczęście scena z jej udziałem była tak kadrowana, że nie było konieczności przefarbowania na rudo jej kruczoczarnych włosów...

Do obowiązków Renaty na planie filmowym należało też organizowanie statystów i epizodystów. Poleciła też reżyserowi kilku innych mieszkańców gminy, którzy mogliby zagrać w ekranizacji powieści Zygmunta Miłoszewskiego.

Tym sposobem razem z Renatą w produkcji wystąpili też inni mieszkańcy gminy, np. w roli księdza będzie można zobaczyć Kacpra Burdzego z Zaleszan, a w scenie kobiet blokujących wejście do kościoła wystąpiły uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzyc. Innego duchownego w filmie Lankosza zagrał Michał Borkowski, także z Gorzyc.

Pani Renata, pracowała przy filmie także, jako fotosista. Na planie filmu Lankosza spędziła kilkanaście tygodni, bacznym okiem aparatu chwytając każdy epizod przygód prokuratora Teodora Szackiego.

Jej umiejętności będzie można podziwiać na kadrach zrealizowanych w Sandomierzu i w Otwocku. - Dla potrzeb produkcji filmu wykonałam zdjęcia panoramy Sandomierza. Panorama ta służyła, jako makieta do zdjęć realizowanych już w studiu filmowym w Warszawie - opowiadała sławna już gorzyczanka.

Renata Trybuła ma niewiele ponad 20 lat. Z zawodu administrator systemami bezpieczeństwa, nie rozstaje się ze swoim aparatem fotograficznym i kamerę. Jest samoukiem i jednym z niewielu operatorów filmowych posiadających odpowiedni sprzęt, do robienia zdjęć podwodnych i lotniczych. Na swoim koncie ma liczne produkcje, począwszy od imprez okolicznościowych, po bardziej ambitne etiudy filmowe, czy wreszcie filmy pełnometrażowe jak Cela w reżyserii Kamila Szymańskiego. Swoim dronem robiła również ujęcia do teledysku Za to, co mam Jacka Stachurskiego i Mateusza Mijała.

Premiera filmu Ziarno prawdy odbędzie się w poniedziałek 19 stycznia w Złotych Tarasach w Warszawie. Zaproszenie do udziału otrzymali wszyscy, którzy pracowali przy produkcji filmu. Thriller w kinach będzie można zobaczyć już 30 stycznia.


/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie