| 17.03.2016

Mobilna rzeczywistość ukryta w smartfonie

Mobilna rzeczywistość ukryta w smartfonie
[fot: ]

Mało które urządzenie towarzyszy człowiekowi w życiu codziennym równie często, co smartfon. Urządzenia mobilne to kompaktowe połączenie funkcji większości udogodnień wymyślonych w minionych epokach.


Smartfon jest przenośnym komputerem, telefonem, kalkulatorem, aparatem fotograficznym, odtwarzaczem muzycznym, centrum rozrywki. Producenci z sezonu na sezon poszerzają wachlarz dostępnych funkcjonalności.

 

Coraz więcej funkcji w twoim smartfonie


Funkcje smartfonów ulegają ciągłemu rozwojowi dzięki z jednej strony systematycznie udoskonalanej technologii, a z drugiej strony dzięki możliwościom, jakie przynosi rozwój bankowości elektronicznej. To właśnie połączenie tych dwóch czynników zapewniło oszałamiający sukces aplikacji pozwalających na dokonywanie rezerwacji biletów lotniczych oraz pokojów hotelowych. Właśnie dzięki smartfonom i tabletom metamorfozie uległa branża turystyczna, taksówkarska, hotelowa czy gastronomiczna. Urządzenia mobilne stają się jednak coraz bardziej niezbędne szczególnie ze względu na coraz to nowe funkcjonalności.

 

Wyobraźnia to jedyne ograniczenie


Mobilne urządzenie zastępuje portfel dzięki płatnościom zbliżeniowym, technologie Smart Home pozwalają sterować urządzeniami RTV i AGD za pomocą telefonu, a dzięki technologii VR przenosi użytkownika do innych światów na wzór powieści science fiction. To, co wydawało się fantastyką naukową jeszcze kilka lat temu, dziś jest ogólnie dostępną technologią. Przykładowo, aplikacja Samsung Altspace VR dostępna na urządzenia Samsung Gear VR – na przykład S7 egde umożliwia spędzanie czasu z realnymi znajomymi w wirtualnej rzeczywistości.

 

Inteligencja gospodarstwa domowego


Mobilne urządzenia mają coraz większy wpływ na codzienne życie także dzięki technologiom typu Smart Home, z wykorzystaniem których giganci elektroniki tacy jak Samsung czy LG projektują swoje urządzenia. Dzięki połączeniu urządzeń gospodarstwa domowego w jedną sieć, można zautomatyzować i uprościć codzienne czynności, na przykład włączając piekarnik lub klimatyzację w drodze do domu. Wykorzystując odpowiednie aplikacje, można także odpowiednio szybko zdiagnozować awarię pralki czy lodówki, unikając kosztownych napraw.

 

Technologia VR: realność wirtualnego świata


Krok rodem z powieści science-fiction stanowi wirtualna rzeczywistość wykreowana przez autorów aplikacji Altspace VR. Dostępna na urządzeniach Samsung Gear VR (można je było otrzymać, korzystając z promocji i zamiawiając w przedsprzedaży urządzenia S7 edge) umożliwia spotkania z realnymi osobami w przestrzeni wirtualnej. Użytkownicy mogą eksplorować różnorodne środowiska, na przykład: pustynie, statki kosmiczne, ale i biurowce. Możliwe jest także uczestnictwo w rozmaitych wirtualnych eventach. Poruszanie się w wirtualnym świecie może wkrótce zastąpić realne spotkania, na przykład biznesowe.

 

Płatności zbliżeniowe: telefon zamiast portfela


Bankowość elektroniczna to sektor rozwijający się wyjątkowo dynamicznie. Jeszcze niedawno szczytem nowoczesności były płatności zbliżeniowe. Dzięki technologii kart NFC, płatności są możliwe także z wykorzystaniem smartfonu. Taka płatność jest równie wygodna, jak płatność zbliżeniowa za pomocą karty. Wystarczy dysponować urządzeniem o odpowiednich parametrach, zainstalować aplikację i aktywować kartę. W najbliższych miesiącach smartfon ma zatem szansę zastąpić także portfel.

| 17.03.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie