/ PAP Lifestyle | 15.01.2015

Paweł Domagała znów "wkręca"

Paweł Domagała znów "wkręca"
[fot: PAP/Stach Leszczyński]

Wkręceni 2 to kontynuacja komedii Piotra Wereśniaka. Gwiazdą obu części jest Paweł Domagała - tym razem jego bohater Szyja jest główną postacią filmu. Chociaż obraz przedstawia kulisy polskiego show-biznesu, prywatnie, Domagała dystansuje się od branży rozrywkowej.

Rok po premierze komedii Wkręceni na ekrany polskich wchodzi kontynuacja tego filmu. W pierwszej części trzej bohaterowie - grani przez Piotra Adamczyka, Bartosza Opanię i Pawła Domagałę - zostają wzięci za kogoś innego. Zwolnieni pracownicy fabryki samochodów podszywają się za niemieckich biznesmenów, którzy planują zainwestować duże pieniądze w Zamościu. Druga część koncentruje się na przygodach Tomasza Zarównego, czyli Szyi. Tę postać znów kreuje Paweł Domagała.

Szyja, który pracuje na autostradzie, poznaje przez przypadek agentkę gwiazd Klementynę (Małgorzata Socha). Efektowna blondynka zabiera go do Warszawy i w krótkim czasie zamienia w celebrytę. Szyja ma być sobowtórem ikony polskiego show-biznesu, Mikiego Mazura. Żona głównego bohatera, Jadźka (Barbara Kurdej-Szatan), próbuje sprowadzić go do domu.

Domagała przyznaje, że gehenną była dla niego charakteryzacja. To było naprawdę ciężkie. Raz musiałem być blondynem, kiedy indziej brunetem. Malowanie włosów trochę trwało. Co gorsza, nie kręciliśmy chronologicznie. Mało tego, w międzyczasie miałem jeszcze inne zdjęcie jako blondyn - przyznał w rozmowie. Innym wyzwaniem dla aktora były sceny, w których grał dwie postaci jednocześnie. Jak zdradza: Musiałem być bardzo skupiony. Nie obyło się bez wielu dubli.

Spytaliśmy Domagałę, czy film dobrze oddaje realia polskiego show-biznesu. Nie mam pojęcia, gdyż nie wiem, jak wygląda show-biznes. Naprawdę nie wiem. Nie obracam się w takich kręgach - powiedział aktor.

31-letni Domagała wyrasta na czołowego aktora komediowego w Polsce. Niedawno zagrał w Dzień dobry, kocham cię!. Z kolei widzowie Dwójki oglądają go w serialu O mnie się nie martw. Domagale nie przeszkadza, że reżyserzy obsadzają go w rolach o rysie humorystycznym.

Lubię grać komedie. W szkole też występowałem w takim repertuarze. Mam nadzieję, że będę grać w komediach do końca swojego życia zawodowego. Ale to nie jest cały mój świat. W tym roku robię też dwa projekty niekomediowe - stwierdza.

Komedia Wkręceni 2 trafi do kin 16 stycznia.

/ PAP Lifestyle | 15.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie