| 28.10.2016

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – cena, trendy, wskazówki

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – cena, trendy, wskazówki
[fot: ]
Jeśli podjąłeś już decyzję o oświadczynach, nie musimy ci chyba uświadamiać, że nadchodzi najważniejsza chwila w twoim życiu... Jesteśmy pewni, że twoja partnerka będzie najszczęśliwsza pod słońcem i bez wątpienia przyjmie propozycję zamążpójścia. Wiemy też jednak, że chcesz uczynić ten moment wyjątkowym i olśniewającym. Miejsce, atmosfera, odpowiedni dobór słów – wszystko to jest oczywiście ważne... Głównym bohaterem każdych zaręczyn jest jednak pierścionek zaręczynowy. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Złoto czy srebro?

To pierwszy dylemat, z jakim przyjdzie ci się zmierzyć. Po przejrzeniu katalogów kilku wiodących producentów biżuterii, takich jak np. W.KRUK, szybko zorientujesz się, że znacznie więcej jest modeli złotych niż srebrnych. Nie powinno to jednak dziwić z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze - złoto to metal dużo bardziej trwały i odporny na zabrudzenia czy uszkodzenia niż srebro. To ostatnie, by na długo zachowało swój blask, wymaga pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po drugie zaś wiele osób uważa, że tylko złoto jest kruszcem godnym okazji tak ważnej, jak zaręczyny. Coś w tym chyba jest... Pamiętaj jednak, by przed dokonaniem wyboru upewnić się, że twoja wybranka nie jest uczulona na złoto. Bolesna zmiana skórna to nie najlepszy sposób, by uczcić zaręczyny.

Brylant czy cyrkonia?

Choć wyglądają podobnie, znacznie różnią się trwałością i... prestiżem. Stanowczo doradzalibyśmy Ci pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena wcale nie musi być tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy od wielkości brylantu. Te mniejsze są w istocie niewiele droższe od modeli z cyrkonią (kosztują już od 500 zł), a nie musimy chyba przekonywać, o ile bardziej cenione.

Tradycja czy nowoczesność?

Odpowiedni model pierścionka zależy właściwie wyłącznie od upodobań twojej wybranki. W branży jubilerskiej, podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia, pojawiają się pewne mody i wiodące trendy – to jednak kwestia na tyle indywidualna, że wcale nie musisz się ich trzymać. W ostatnich sezonach pojawiło się sporo pierścionków asymetrycznych lub o nieregularnych obręczach. Są ciekawe, ale nie każdej kobiecie przypadną do gustu. Uniwersalne i ponadczasowe modele klasyczne – prosty krążek, korona, oczko – nadal rządzą. I, jak nam się wydaje, prędko nie ustąpią...

Nie zapomnij!

Z kwestii teoretycznych wiesz już niemal wszystko. Przed zakupem pierścionka z brylantem upewnij się jeszcze, czy:

  • twoja narzeczona nie jest uczulona na złoto lub inny metal szlachetny;
  • znasz rozmiar pierścionków, jakie nosi ukochana;
  • znasz jej ulubiony kolor.

Jesteśmy pewni, że dokonasz dobrego wyboru. Pierścionek to wszak tylko symbol – i tak będzie wyjątkowy, bo to dowód waszej wielkiej miłości... Powodzenia.

| 28.10.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie