2014-12-17 09:36:00

Twoje dziecko po świętach odstawi Xboksa

1/11
Antquarim kosztuje od 80 do 100 zł
fot: melchsedec / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)

Dzieci najchętniej spędzają czas wolny przed komputerem lub konsolą. Co czwarte marzy więc, że znajdzie pod choinką sprzęt elektroniczny - tablet, konsolę do gier, albo smartfon. Co dziesiąte już zgaduje jaką grę komputerową otrzyma - i słusznie, bo 14 proc. rodziców właśnie taki prezent szykuje - wynika z badań TNS Polska, przeprowadzonych na dzieciach do lat 14.

Co w takim razie podarować dziecku aby oderwać je od ekranów i zainteresować czymś nowym? Wszystko zależy od pomysłowości rodziców. Oto kilka podpowiedzi, które mogą pomóc świętemu Mikołajowi w dokonaniu wyboru.

Antquarim - jest to akwarium wypełnione nietoksycznym żelem, przeznaczone do założenia kolonii mrówek. Jedyne co trzeba zrobić by móc podziwiać własne mrowisko, to zrobić kilka małych otworów w żelu, złapać 15 - 20 mrówek (jeśli to niemożliwe mrówki można kupić w sklepach internetowych lub u hodowców) i wrzucić je do środka. Kwestię karmienia tych pracowitych owadów można pominąć, gdyż to właśnie żel będzie służył im za pokarm - wystarczy na pół roku. Sam projekt powstał w laboratoriach NASA i służył naukowcom do obserwacji mrówek, teraz i twoje dziecko może poczuć się jak naukowiec, cena antquarium to 80 - 100 zł.

Mikołaj Wiśniewski

Mikołaj Wiśniewski | 17.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie