/ PAP Lifestyle | 12.01.2015

Rockowiec na...emeryturze. "Chodzi o opiekę lekarską"

Rockowiec na...emeryturze. "Chodzi o opiekę lekarską"
[fot: PAP/Krzysztof Świderski]

Ryszard Poznakowski, kompozytor, muzyk Trubadurów i Czerwono Czarnych, ogłosił , że przeszedł na... emeryturę. Czy to oznacza koniec działalności? Nie, chodzi tylko o możliwość korzystania z opieki lekarskiej - wyjaśnia były Trubadur.

Czy rockowiec może przejść na emeryturę - Life PAP pyta Poznakowskiego. - Mowy nie ma! Niech żyje rock'n'roll - odpowiada muzyk i kompozytor. Ta moja emerytura jest mocno 'dekoracyjna', a chodzi po prostu o ubezpieczenie - wyjaśnia.

Poznakowski zapowiada swoje tegoroczne koncerty. Z byłymi kolegami z Czerwono - czarnych zagra 15 lutego w Bytomiu, w rocznicę odejścia jednej z solistek tego zespołu - Karin Stanek.

Muzyk zapowiada też cykl koncertów Trubadurów z okazji 50-lecia grupy. Co prawda Poznakowski odszedł już z zespołu, ale na imprezach jubileuszowych zagra gościnnie.

Kończymy rozmowę, bo Poznakowski ma nowe obowiązki: jest sołtysem w Magnuszewa Dużego w gminie Szelków na Mazowszu. Cóż, czy to może być trampolina do wyższych stanowisk? - Nie, nie - zapewnia Poznakowski. - Moja kariera polityczna kończy się na sołtysowaniu - dodaje.

Ryszard Poznakowski, muzyk, kompozytor, aranżer, występował w Czerwono - Czarnych, Trubadurach, ostatni - lider zespołu Poznakowski Band. Jest twórcą wielu piosenek, m.in. dla Krzysztofa Krawczyka, Czerwono-Czarnych, Alicji Majewskiej, Bogdany Zagórskiej, Renaty Danel, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Katarzyny Sobczyk, Andrzeja Dąbrowskiego, Edwarda Hulewicza.

/ PAP Lifestyle | 12.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie