Michał Gulewicz | 12.01.2015

Nie popuszczaj pasa. Pas zrobi to za ciebie

SmartBelt. Francuzi wymyślili inteligentny pasek do spodni
[fot: Print Screen Youtube]
Popuszczanie pasa po zbyt obfitym posiłku bywa niezręczne. Problem ten rozwiązać ma najnowsze dzieło francuskiej firmy Emiota, zaprezentowane na targach Consumer Electronics Show. Belty dostał w Las Vegas nagrodę za innowacyjność.

Belty, gdyż tak nazywa się francuski gadżet, to pas, który sam dostosowuje ścisk do talii, w zależności od zjedzonego posiłku czy przyjętej pozycji ciała. Tak, aby pasek nigdy nie był zbyt luźny, ani zbyt ciasny. Dzięki temu, posiadacz urządzenia nigdy nie poczuje niewygodnego ścisku gdy usiądzie przy biurku, gdyż pas automatycznie dostosuje swoją długość do zmiany pozycji.

Dostosowywanie długości do talii nie jest jedyną funkcją tego produktu. Wyposażony jest on też w żyroskop i akcelerometr, które monitorują wykonywany przez użytkownika ruch. Dane dotyczące aktywności fizycznej, jak i zmiany obwodu talii mogą być zapisywane na telefonie komórkowym za pośrednictwem specjalnej aplikacji, z którą pas łączy się bezprzewodowo. Dzięki temu posiadacz owego produktu może prześledzić swoją aktywność ruchową, jak i zmiany rozmiaru brzucha.

Będzie dokonywać pomiarów w długim okresie czasu, jeśli przybierzesz na wadze aplikacja sama zasugeruje przejście na dietę – powiedziała w wywiadzie dla Abt Electronics Kassandra Cassily, rzecznik firmy Emiota.

Urządzenie skupia się głównie na obwodzie talii gdyż jest jednym z podstawowych wyznaczników zdrowego trybu życia. Studium opublikowane w dzienniku Diabetes wskazuje, że osoby o dużym obwodzie talii są szczególnie narażone na cukrzycę drugiego typu, jak i na choroby układu krążenia.

Michał Gulewicz | 12.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie