/ PAP Lifestyle | 13.08.2014

Smartfon rozpozna drogowe znaki

Smartfon rozpozna drogowe znaki
[fot: Phil Roeder/CC/Flickr.com]

Wszystko, co ułatwia orientację na drogach, podnosi bezpieczeństwo jazdy. Właśnie zadebiutowała aplikacja myDriveAssist, która rozpoznaje znaki drogowe oraz rejestruje i przetwarza inne ważne dla pojazdu informacje.

Dane są gromadzone w smartfonie podczas jazdy, a następnie analizowane przez centralny serwer i ponownie udostępniane użytkownikom.

Bezpłatna aplikacja Bosch, którą można pobrać w sklepach AppStore oraz Google Play wykorzystuje do rozpoznawania znaków kamerę w smartfonie. Podczas jazdy program rejestruje i rozpoznaje znaki zakazu wyprzedzania, ograniczenia prędkości oraz znaki uchylające działanie zakazów lub ograniczeń. Aplikacja myDriveAssist ostrzega także kierowcę wizualnie i akustycznie o przekroczeniu dozwolonej prędkości jazdy.

Rozpoznane przez aplikację znaki drogowe mogą zostać wykorzystane także do aktualizacji cyfrowej mapy znajdującej się na serwerze centralnym. Zarówno znaki rozpoznane przez kamerę, jak i ich pozycja ustalona za pomocą odbiornika GPS są zgłaszane anonimowo serwerowi centralnemu. Można powiedzieć, że serwer obserwuje drogi oczami wielu pojazdów.

Gromadzone przez użytkowników informacje są szybko przenoszone na cyfrową mapę. Znaki ograniczenia prędkości są automatycznie udostępniane innym użytkownikom dróg. Kierowcy nie są zdani wyłącznie na samodzielnie zauważone znaki drogowe, lecz mają dostęp do stale aktualizowanych informacji w całym kraju.

/ PAP Lifestyle | 13.08.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie