/ PAP Lifestyle | 20.12.2014

Piłkarze Arsenalu z bałwankiem na klacie

Świąteczny kiczowaty sweter to tegoroczny hit! Nie wstydź się choinki na klacie, ma ją nawet Fabiański
[fot: Arsenal FC/David Price/REX/ East News]

Zwykle uznawane są za szczyt modowego kiczu. Okazuje się jednak, że w tym sezonie znalazły szczególnie duże grono zwolenników i stały się nieodłącznym elementem w świątecznej garderobie. Jak wskazują specjaliści, pstrokate swetry ze śnieżynkowym wzorem, albo wizerunkiem renifera czy rzędem choinek są tegorocznym hitem.

- Nigdy wcześniej nie widziałem, aby jakiś produkt zanotował tak duży skok sprzedaży. W zeszłym roku sprzedaliśmy w sumie ponad 35 tys. swetrów, w tym roku spodziewamy się, że sprzedaż przekroczy nawet 400 tys. - przyznała w rozmowie z Bloomberg Business Week Meri Barnes z firmy zajmującej się produkcją między innymi sweterków świątecznych, które można wykończyć samodzielnie.

Brytyjska sieć domów towarowych Debenhams wskazuje, że w tym roku sprzedaż świątecznych sweterków wzrośnie aż o 200 proc. Chociaż, jak podkreślają modowi znawcy, mało kto prezentuje się w takiej stylizacji dobrze, są one wyrazem tego, że bardzo lubimy ten czas. Poza tym nie da się ukryć, że są wygodne i zakrywają tych kilka zbędnych kilogramów, które z pewnością pojawią się na wadze.

Skąd zatem tak duże zainteresowanie świątecznymi sweterkami? Z pewnością dużą rolę w ich promocji odgrywają społecznościowe media. Choć posiadacze tej części garderoby, nie prezentują się w niej dobrze, pstrokate sweterki z pewnością są wdzięcznym obiektem do fotografowania.

Do świątecznych sweterków przekonali się nawet piłkarze Arsenalu i to na długo przed tym, jak okazało się, że są modne. W 2013 roku wystąpili w specjalnej, świątecznej sesji, wspierając organizację Save the Children. Zbiera ona fundusze dla ubogich dzieci.

/ PAP Lifestyle | 20.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie