/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Szczere wyznanie Romana Polańskiego

Szczere wyznanie Romana Polańskiego
[fot: PAP/Stanisław Rozpędzik ***Zdjęcie do depeszy PAP pt]

- Chciałbym więcej czasu spędzić w Krakowie - powiedział dziennikarzom znany reżyser. Przyznał, że kupił w tym mieście mieszkanie, ponieważ chciałby, by jego rodzina bardziej się związała z tym miejscem.

- Mieszkam w Krakowie. Do Krakowa jestem przywiązany ze względów sentymentalnych, po prostu. Chciałbym tutaj trochę więcej czasu spędzić - powiedział dziennikarzom na spotkaniu w kancelarii swoich krakowskich adwokatów Roman Polański.

- Od trzeciego roku życia Kraków stał się dla mnie, jak to mówią Francuzi - moją muszlą i każdy przyjazd tutaj jest dla mnie bardzo wzruszający. Chciałbym, żeby moja rodzina trochę bardziej się związała z tym miejscem. I poza tym fajnie tu jest, nie? - pytał Polański.

- Za każdym razem, jak przyjeżdżam do Krakowa, zdaję sobie sprawę, że nie ma rogu, nie ma kamienia, nie ma kamienicy, która by nie była związana z jakimś wspomnieniem - powiedział Roman Polański.

Z sentymentem wyrażał się także o Warszawie. - Warszawa to zawsze była dla mnie wycieczki. Z drugiej strony Warszawa jest dla mnie miejscem niesłychanie pozytywnym, każdy przyjazd do Warszawy jest dla mnie radosny, bo tam zawsze jeździłem w jakimś pozytywnym celu - albo kręcić film, albo reżyserować sztukę w teatrze Tak, że suma tych wspomnień stworzyła dla mnie miejsce, gdzie przyjeżdżam z największą przyjemnością. Ale mieszkać tam na stałe Krakusom trudno - powiedział Polański.

Reżyser, który od lipca będzie w Warszawie kręcił swój najnowszy film, zadeklarował, że zostanie tu, w Krakowie; w Warszawie będzie prawdopodobnie mieszkał w hotelu.

Polański (autor takich filmów jak Nóż w wodzie, Dziecko Rosemary, Chinatown, Pianista, Pisarz widmo) mieszka obecnie we Francji ze swoją żoną, francuską aktorką Emmanuelle Seigner, i ich dziećmi. Z obawy przed aresztowaniem Polański nie odebrał nagrody Oscara przyznanej mu za reżyserię filmu Pianista w 2002 roku. Ekstradycji Romana Polańskiego domagają się Stany Zjednoczone.

/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie