/ PAP Lifestyle | 5.12.2014

Szymon Majewski: Lubię stylistykę dziada

Szymon Majewski: Lubię stylistykę dziada
[fot: PAP/Stach Leszczyński ]

Jak głosi łacińska maksyma, broda nie czyni filozofem. Zdaniem Szymona Majewskiego może jednak przydać męskości. - Do tej pory wyglądałem na leszcza. Dzięki brodzie zacząłem przypominać chłopa - twierdzi satyryk.

- Brodę kazała mi zapuścić moja żona, bo bez zarostu wyglądam na leszcza, takiego chłopczyka. Jak żona chce mi dociąć, mówi, że jestem takim pomarszczonym bobasem. Po zapuszczeniu brody stwierdziliśmy, że w końcu, w wieku 47 lat, zacząłem przypominać chłopa. Podobam się Magdzie w w takim wydaniu. Ona jest dla mnie najważniejszym punktem odniesienia - opowiada Szymon Majewski.

Raz na jakiś czas gwiazdor chodzi do znajomego pana Maćka, by przystrzyc zarost. A czy zamierza odwiedzić nowo otwarty salon fryzjerski Adama Nergala Darskiego? - Boję się pójść do Nergala. Odprawi jakąś czarną mszę. Zrobi mi krzywdę. Obudzę z dzieckiem Rosemary w brzuchu - odpowiada żartem. Już na serio mówi, że podoba mu się pomysł miejsca, gdzie mężczyźni mogą poddać swoje brody profesjonalnej pielęgnacji.

Broda jest jednym z elementów stylu a la miejski drwal. - Lubię stylistykę "dziada". Podoba mi się, że można właściwie wszystko założyć i będzie to pasowało. Ta moda chroni mnie przed szaleństwem zakupowym. Przyznam bez bicia, że mam słabość do ciuchów. Ale nagromadziłem ich tak dużo, że przez dziesięć lat nie muszę chodzić do sklepów - mówi Majewski.

Atrybutem mężczyzny drwaloseksualnego jest też flanelowa koszula. - Kilka lat temu do jakiegoś skeczu kupiłem w supermarkecie koszulę flanelową za 14 zł. Jest u mnie w domu totalnym hitem. Nosi ją nawet mój syn - chwali się.

Ci, którzy chcieliby zobaczyć na żywo wesołego brodacza, mogą wybrać się do stołecznego Och-Teatru na jego humorystyczny spektakl One Mąż Show, w którym opowiada o relacjach damsko-męskich. W sylwestra wyjdzie na scenę aż dwa razy, tyle że w Teatrze Polonia. Co później? - W styczniu w Och-Teatrze mam premierę "Wieczoru fOchu". Będę opowiadać o tym, co dzieje się w Polsce. Każdego miesiąca planuję inny program - zapowiada Majewski.

/ PAP Lifestyle | 5.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie