/ PAP Lifestyle | 13.01.2015

Ten film otworzy 65. Berlinale

Ten film otworzy 65. Berlinale
[fot: Materiały promocyjne]

Film hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet, Nobody wants the night, z francuską aktorką Juliette Binoche otworzy 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie . Festiwal potrwa od 5 lutego do 15, ogłosili w piątek organizatorzy.

Film Nobody wants the night, zgłoszony do oficjalnego konkursu, będzie miał swoją światową premierę 5 lutego. Historia rozgrywa się w 1908 roku na Grenlandii: dwie kobiety, grane przez Juliette Binoche (nagrodzona Oscarem w 1997 roku za rolę w filmie Angielski pacjent) i Japonkę Rinko Kikuchi, są zakochane w tym samym mężczyźnie, którego gra irlandzki aktor Gabriel Byrne (Podejrzani).

Cieszę się, że 'Nobody wants the night' otwiera tegoroczną edycję Berlinale - powiedział Dieter Kosslick, dyrektor Berlinale. Isabel Coixet stworzyła imponujący i wrażliwy portret dwóch kobiet w sytuacji ekstremalnej - dodał. Isabel Coixet była członkiem jury Berlinale w 2009 roku.

Jury 65. Berlinale będzie przewodniczył reżyser, scenarzysta i producent Darren Aronofsky. Podczas festiwalu zaprezentowane będą najnowsze filmy Petera Greenawaya, Kennetha Branagha i Terence'a Malicka.

/ PAP Lifestyle | 13.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie