/ PAP Lifestyle | 22.12.2014

Tęsknisz za nartami? Pojeździsz w Warszawie

Tęsknisz za nartami? Pojeździsz w Warszawie
[fot: PAP/Grzegorz Jakubowski ]

Mimo iż śniegu za oknem brak, są miejsca gdzie narciarstwo można jednak uprawiać. W tym celu wystarczy odwiedzić choćby Górkę Szczęśliwicką w Warszawie.

Dzięki sztucznej nawierzchni jest dostępna dla narciarzy przez okrągły rok. Niezależnie więc od warunków atmosferycznych, można jeździć na nartach nawet, gdy śniegu brak. W okresie zimowych przy ujemnych temperaturach stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany.

Górka, inaczej nazywana też Kopcem Szczęśliwickim, wznosi się na wysokość zaledwie 79 m.n.p. m., ale ze szczytu można podziwiać piękną panoramę Warszawy. Cały stok ma w sumie 227 metrów długości i wyposażony jest w wyciąg krzesełkowy, orczykowy, wypożyczalnię sprzętu, serwis narciarski.

Parkowy kompleks znajdujący się przy Górce Szczęśliwickiej posiada nie tylko stok narciarski, ale także baseny, jeziorka, rolkowisko i zielone błonie. To dobre miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z nartami lub rozgrzać się przed zimowym wyjazdem w góry. Na stoku codziennie w godzinach 10-20 odbywają się indywidualne zajęcia nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

Koszt wypożyczenia kompletu to 25 zł. Cennik zjazdów waha się w zależności od wieku - od 12 zł dla uczniów w dni powszednie do 50 zł dla dorosłych w dni wolne i święta. Jak informuje obsługa Ośrodka Szczęśliwice, w okresie świąteczno-noworocznym możemy poszusować prawie codziennie. Górka pozostanie zamknięta jedynie pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia.

/ PAP Lifestyle | 22.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie