/ PAP Lifestyle | 4.09.2014

Tomasz Kuchar będzie niszczył auta

Tomasz Kuchar marzył o takim programie. Niszczące testy aut
[fot: PAP/Stach Leszczyński ]

TVN Turbo szykuje tej jesieni wiele niespodzianek dla fanów czterech kółek, ale i nie tylko. Zobaczymy m.in. rajdowego wicemistrza Polski Tomasza Kuchara strzelającego do beczek z paliwem i Karola Wójcickiego testującego trawienie żyletek.

Widzowie tej jesieni będą mogli obejrzeć, aż 10 polskich nowości w TVN Turbo. Wśród nich znajdzie się program Tomasza Kuchara - kierowcy rajdowego, wicemistrza Polski 2007 i 2009, wspólnie z Kubą Bielakiem - trenerem i ekspertem w dziedzinie techniki jazdy K2 - Kierowców dwóch. Będą przeprowadzać próby, eksperymentować, testować samochody i sprawdzać ich wytrzymałość.

Podczas nagrań zniszczyli około 7 samochodów i wiele sprzętu, a to wszystko w imię eksperymentów. - To program, o którym każdy w życiu marzy. Bo w nim w sposób bezkarny, a zarazem pożądany ekstremalnie testujemy pewne rzeczy. Każdy, choć raz na pewno miał problem np. ze zmianą biegu. My testujemy jak to jest pomylić bieg, ale w ekstremalny sposób, zmieniając bieg z piątego na pierwszy przy 150 km/h. Sprawdzamy, czy auto wytrzyma? Czy rozleci się skrzynia biegów czy silnik? - powiedział Tomasz Kuchar.

Kierowcy będą również obalać mity z filmów sensacyjnych, w których samochody odgrywają szczególną rolę w efektach specjalnych. - Strzelamy do zbiorników wypełnionych paliwem lub z gazem, żeby sprawdzić, czy wybuchają tak jak na amerykańskich filmach. Na koniec strzelamy do samego samochodu - dodaje Tomasz Kuchar.

Jednak, jak zapewniają prowadzący, ekstremalne próby są w pełni bezpiecznie. Wszystkie zdjęcia odbywają się na lotnisku w Debrznie, gdzie ekipa programu ma pewność, że nikt nie wjedzie na użytkowany teren i gdzie nie ma innych użytkowników w danym momencie. Nad wszystkim czuwa straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe gotowe interweniować w każdej chwili.

Oprócz programów o tematyce motoryzacyjnej TVN Turbo pozytywnie zaskoczy miłośników nauki. Karol Wójcicki - popularyzator nauki i pasjonat astronomii z Centrum Nauki Kopernik poprowadzi Science Show. Będzie w sposób atrakcyjny i nowatorski mówił o nauce. - Nauka znajduje się wokół nas, w codziennym życiu - mówi Karol Wójcicki. - Jednym z ciekawszych eksperymentów, którym się zajęliśmy, było sprawdzenie czy człowiek byłby w stanie strawić żyletkę. Poruszymy również temat kosmicznej windy, którą w przyszłości będzie można się dostać na orbitę okołoziemską. Takie oraz wiele innych eksperymentów czekają na fanów nauki w Science Show.

W nowej odsłonie zobaczymy również Michała Migałę, znanego dotychczas przede wszystkim jako dziennikarza radiowego. Poprowadzi on cykl Śmieci z sieci - program prezentujący śmieszne, a często absurdalne filmy znalezione w sieci. - Cała rzecz polega na tym, żeby wydobyć z nich drugie dno lub treści, które są na pozór ukryte - powiedział Michał Migała. Prezentowane filmiki będą opatrzone komentarzem prowadzącego.

/ PAP Lifestyle | 4.09.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie