(DZ) | 2.01.2015

Ten film Burtona ma szansę na 3 Złote Globy

"Wielkie oczy" Tima Burtona od dziś w kinach
[fot: PrntScreen z YouTube/MOVIECLIPS Trailers]

Film opowiadający historię malarki, której mąż przypisał sobie autorstwo wszystkich jej obrazów zgromadził śmietankę wybitnych aktorów. W rolach głównych wystąpili Christoph Waltz i Amy Adams. Za swoje występy oboje są nominowani do tegorocznych Złotych Globów.

Wielkie oczy to film opowiadający historię Margaret Keane (Amy Adams) - artystki, która w latach 50. i 60. malowała portrety ludzi z wielkimi, intrygującymi oczami.

- One są zwierciadłem duszy - przekonuje jeden z bohaterów obrazu Burtona. Mąż Keane (Christoph Waltz) jest jednak przekonany, że tylko on jest w stanie sprawić, by obrazy zyskały oszałamiającą popularność, a autorce przyniosły majątek. Musi jednak przekonać wszystkich, że ich autorem jest... on sam.

Zobacz zwiastun do filmu:

Muzykę do filmu skomponował Danny Elfman, który już niejednokrotnie współpracował z reżyserem Timem Burtonem, między innymi przy filmach Jeździec bez głowy oraz Alicja w Krainie Czarów. W tym roku za swoją ścieżkę może nawet dostać Oscara - znajduje się na skróconej liście kompozytorów, którzy są rozważani pod kątem nominacji.

Również piosenka z filmu o tym samym tytule może zostać wyróżniona złotą statuetką amerykańskiej Akademii.


(DZ) | 2.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie