/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

World Games 2017. Jak będzie wyglądała maskotka?

World Games 2017. Jak będzie wyglądała maskotka?
[fot: Aspheric/iStockphoto]

Krasnoludek, lew, pszczoła, postacie Jasia i Małgosi oraz sowo-kot - to projekty walczące o miano oficjalnej maskotki X Światowych Igrzysk World Games 2017 we Wrocławiu. Wyboru dokonają internauci.

Szef Komitetu Organizacyjnego World Games 2017 Piotr Przygoński tłumaczył, konkurs ma wyłonić bohatera igrzysk, ale ma to też być postać, z którą będą się mogli identyfikować mieszkańcy Wrocławia, jak i goście. - Ma integrować, ale być także pamiątką dla wszystkich osób, które w trakcie igrzysk odwiedzą nasze miasto - dodał.

Do konkursu w sumie zgłoszono blisko 620 prac, z których specjalne jury najpierw wybrało 50 projektów półfinałowych, a po kolejnych wielogodzinnych konsultacjach wyłoniono finałową piątkę.

Wśród oceniających była przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Wrocławia i dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska, która podkreślała, że najlepszymi recenzentami maskotek są zawsze dzieci. - Z każdych igrzysk olimpijskich przywoziłam maskotkę swojej córeczce. Z doświadczenia wiem, że maskotki, które niosły ze sobą pozytywne emocje, cieszyły się największą popularnością - komentowała.

Wiceprezes studia filmowego Se-ma-for, Adam Ptak nie ukrywał, że największą sympatią darzy projekt pszczoły i abstrakcyjnego sowo-kota (sowa z głową kota). - Patrzyłem na nadesłane prace z punktu widzenia animatora. Postacie powinny mieć m.in. wystarczająco duże ręce i nogi. Zwycięski projekt będzie wymagał obróbki przed przygotowaniem pełnowymiarowego modelu, ale stanie się dla nas inspiracją i postaramy się, że była to maksymalnie wierna kopia - wyjaśniał.

Głosowanie na maskotkę World Games 2017 rozpoczęło się w czwartek 15 stycznia na stronie www.wroclaw.pl i potrwa do 13 lutego, a wyniki mają zostać ogłoszone trzy dni później.

Igrzyska sportów nieolimpijskich World Games rozgrywane są od 1981 roku, zawsze rok po letniej olimpiadzie. Głównym organizatorem jest International World Games Association (IWGA), a patronat sprawuje MKOl. Gospodarzem poprzednich igrzysk w 2013 roku było kolumbijskie miasto Cali.

/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie