. | 29.12.2016

Wybieramy drzwi antywłamaniowe

Wybieramy drzwi antywłamaniowe
[fot: ]

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie w swoim domu. Pragniemy też zapewnić bezpieczeństwo naszym bliskim, a w szczególności dzieciom. Warto wówczas przemyśleć to, w jaki sposób zabezpieczyć dom przed potencjalnym zagrożeniem. Pomogą nam takie środki ochrony, jak porządne drzwi antywłamaniowe. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Drzwi antywłamaniowe: specyfika

Drzwi takie działają zdecydowanie inaczej od tradycyjnych. Wyposażone są w wielopoziomowe rygle, które podczas zamykania zasuwają się w wielu, różnych kierunkach. Są zazwyczaj przydzielane do jednej z trzech klas: A, B i C. Wyłącznie drzwi należące do klasy C są przez specjalistów uznane za oficjalny system antywłamaniowy. Powinniśmy mieć to na uwadze podczas wyboru konkretnego modelu. Korzystajmy wyłącznie z usług sprawdzonych firm. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo rodziny, nie warto kierować się okazyjnymi cenami, a jakością i trwałością produktu.

O czym pamiętać?

  • Drzwi antywłamaniowe muszą być wyjątkowo stabilne i odporne. Upewnijmy się, że są dobrej jakości.
  • Drzwi to także izolacja termiczna oraz dźwiękowa. Zwróćmy uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane.
  • Pamiętajmy o tym, że drzwi powinny pasować do wystroju naszego domu. Możemy wybrać takie, których styl i kolor zbliżony jest do naszych drzwi pokojowych lub mebli. Istnieje wiele możliwych modeli, dlatego zdecydujmy się na te, które nam się podobają. Nie zapominajmy, że będą nam służyć przez lata.
  • Drzwi antywłamaniowe mogą wyglądać niepozornie. Miejmy na uwadze, że nie mają wyglądać tak, jakby czegoś chroniły, a jak przeciętne drzwi. Nie sugerujmy się wyglądem zewnętrznym, a opinią specjalistów.

Dodatkowa ochrona

  • Jeśli chcemy zaopatrzyć się w dodatkową ochronę, możemy rozważyć zainstalowanie czytnika linii papilarnych lub czytnik kodu. Nie jest to jednak tanie rozwiązanie.
  • Warto zastanowić się nad roletami i oknami antywłamaniowymi. Oprócz ochrony naszego bezpieczeństwa, zapewniają też prywatność. Dodatkowo, redukują utratę ciepła zimą, a latem zapewniają upragniony cień.
  • Najbardziej popularnym środkiem ochrony jest alarm. Może on wystraszyć sprawcę, daje też możliwość szybkiego kontaktu z firmą ochroniarską, jeśli podpiszemy z nimi umowę. Zawsze gdy alarm się włączy, będą o tym powiadomieni i gotowi na udzielenie ewentualnej pomocy.

Drzwi pełnią wiele funkcji jednocześnie, jednak przede wszystkim mają chronić bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy wybierać drzwi do naszego domu i kierujmy się ich jakością, a nie okresem gwarancji lub ceną. Konsultujmy się ze specjalistami, aby w pełni dostosować je do naszych oczekiwań i potrzeb.

. | 29.12.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie