/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Wybierasz się na narty? Sprawdź warunki na stoku

Wybierasz się na narty? Sprawdź warunki na stoku
[fot: DigitalZombie/iStockphoto]

Małopolska Organizacja Turystyczna w przededniu ferii zimowych uruchomiła specjalny portal internetowy, gdzie można szybko i sprawnie odnaleźć praktyczne informacje na temat wszystkich małopolskich stacji narciarskich.

Pod adresem www.domalopolski.pl miłośnicy sportów zimowych mogą znaleźć nie tylko informacje o małopolskich trasach i stacjach narciarskich, ale także sprawdzić aktualne warunki pogodowe i śniegowe na stokach.

Dzięki stronie szybko i sprawnie można odnaleźć opisy tras, informacje o ich długości i trudności, a także infrastrukturze towarzyszącej takiej jak wyciągi, wypożyczalnie nart, restauracje czy parkingi. Dodatkowo na stronie znalazły się informacje o trasach biegowych i szkółkach narciarskich.

Jak przypomina Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego odpowiedzialny za turystykę, region jest jednym z liderów turystyki zimowej. Znajduje się tam ponad 60 stacji narciarskich dysponujących 300 wyciągami narciarskimi i około 250 kilometrami tras zjazdowych.

- Według najnowszego badania ruchu turystycznego w Małopolsce ważnym celem wizyty w naszym regionie jest turystyka aktywna. Z roku na rok przybywa osób, które przyjeżdżają tu, by wędrować po górskich szlakach, a także uprawiać sporty, w tym sporty zimowe - zaznaczył Zegzda.

Podkreślił, że zarówno goście krajowi jak i zagraniczni za największe atrakcje regionu, oprócz Krakowa, wymieniają góry i górskie kurorty, takie jak Zakopane, Szczawnica, Krynica czy Białka Tatrzańska.

/ PAP Lifestyle | 16.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie