2015-01-02 16:55:00

Tak muzycy walczą o Złote Globy. Posłuchaj

1/6
fot: Flickr/ Ricky Brigante/CC BY-NC-ND 2.0

Nagroda Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej zostanie wręczona za nieco ponad tydzień. Nominowanych jest sześciu kompozytorów. Kto ma największą szansę?

Hans Zimmer za muzykę do filmu Interstellar

To nie pierwszy raz, kiedy niemiecki kompozytor współtworzy z reżyserem Christopherem Nolanem. Razem pracowali między innymi na sukces Incepcji lub Mrocznego rycerza. Jednak pierwszy raz w życiu Nolan zdecydował się na to, żeby poddać Zimmera tak nietypowej próbie.

Dał mu jeden dzień na napisanie filmowego motywu muzycznego, który go zachwyci. Hans Zimmer nie znał jednak ani tytułu, ani głównych bohaterów Interstellar. - Powiedziałem - dam ci kopertę, w której będzie strona maszynopisu. Będzie w niej tylko fragment historii, z samego jej centrum. Pracujesz jeden dzień, a potem pokazujesz mi, co ci się udało stworzyć - cytuje Nolana portal Insidemovies.ew.com.

Posłuchaj fragmentu ścieżki:

Hans Zimmer stworzył więc w jeden dzień motyw muzyczny oparty na pianinie i organach, w którym opowiadał o relacji ojciec - dziecko, opierając się na fragmencie listu Nolana: Pewnego dnia stajemy się rodzicami i wtedy wszystko się zmienia. Już nie potrafimy patrzeć na świat inaczej, jak oczami swojego dziecka. Pomysł chwycił.

Muzyka Hansa Zimmera jest nominowana do Złotych Globów, nagrody dziennikarzy amerykańskich Critics€™ Choice i do Satelitów.

Czytaj dalej i dowiedz się, kto musiał poprawić całą ścieżkę dźwiękową

(DZ)

(DZ) / Money.pl | 2.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie